1994
V roku 1994 sa spoznávajú Frost a Mikomatik na strednej škole. Už príchodom na školu a pred spoznaním obydvaja počúvajú rapovú muziku a niečo už poznajú o hiphopovej kultúre. V tom čase sa spoznávajú s členmi slovenskej rapovej skupiny Žužuleta (vtedy Genuine Gem) toto osudové stretnutie inšpiruje Frosta a Mikomatika založiť si skupinu BAF (Bratislavský Atomový Fizicy). S písaním textov vtedy so štandardným klišé „ulica, dorgy a peniaze“ začína Frost produkovať prvé vlastné beaty.

1995
BAF produkuje prvé štyri veci ako singel „Senulice“ (škoda, že úvodná a prvá skladba z rovnomerným názvom Senulice sa neuchovala). Neskôr v rokoch 96 a 97 sa pridávajú viacerí ľudia do BAF ako Steeve, Vaško, Brat, Slavka a tým pádom vznika BAF Klan. BAF dorába ďaľsích 6 vecí a v roku 1997 sa zo singla sa stáva plnohodnotný album BAF Klan – Senulice. BAF Klan hneď koncertuje na skejtáckej akcii v Petržalke. Samozrejme chvíle BAF tak isto prejdú no nerozpadávame sa na základe názorov, nezhôda a iných malicherností, ale Mikomatik sa sťahuje do Čiech a tým padom prestávame intenzívne tvoriť.

1998
Po oddychu od hudby a vyčistení hláv sa v Petržalskom Kapitulskom Dvore a na Dvoroch 5 a 6 formuje partia ľudí, ktorých začínajú spájať rovnaké názory a rovnaké aktivity. Frost produkuje hudbu ďalej a začína sa intenzívne stretávať s Punkerom, ktorý už niečo rapuje. Dávaju sily dokopy a začínaju tvoriť pod hlavičkov KDFunk respektíve Kapitulský Dvor Funk. V tomto rok sa taktiež stretáva Frost s Anim (Alexander Petržalský / DHZ) a dostava sa mu do uší jeho demo. Spoznanie partie okolo DHZ a to hlavne Anineho a GMXa dáva impulz ďaľším nezvratným udalostiam.

1998 (Vznik Kostramosta Tlupy)
Prvé čo treba vysvetliť je základná a mylná informácia, že Kostramosta Tlupa bola a je HipHopová formácia. Nie nebola a nikdy nebude je to skupina ľudí v drvivej väčšine narodených v Kapitulskom Dvore a na Dvoroch. Skupina ľudí s podobnými názormi a spoločnými aktivitami. Kostramosta Tlupa bola spontánne formovaná no nie na základe rapovej muziky, čo bol samozrejme jeden s faktorov no určite silnejší faktor bolo priateľstvo, snowboarding či lyžovanie, iné extremné športy, hulenie a iné faktori. Kostramosta Tlupa sa postupom času sformovala ako silná partia, v určitých časoch mala vyše 40 členov čo už nebolo málo. Spoločné akcie začali byť neoddeliteľnou súčasťou tlupy. Tak isto je podstatné povedať, že celková už organizácia mala aj základné štruktúry z čoho vyplynula aj voľba prezidentov tlupy:

1998 až 2002 – Frost
2002 až 2006 – Hifi
2006 až 2010 – Hifi (druhé funkčné obdobie)
2010 až 2014 – Alexander Petržalský

1999 až 2002
Roky produktivity a zmien. Okolo roku 1999 sa po produkčnej stránke dosť začalo dariť. Frost a Punker z KDFunk a Anine a GMX (Dravátlama) z DHZ spojili pre spoločný projekt Kostramosta. Frost ako dvorný producent začal vyrábať beaty a Ani a spol. začali písať nespočetné riadky textov. Ešte v roku 1999 DHZ nahralo svoj debutový album DHZ – Illúzia v Pamäti a hneď na to Kostramosta začala tvoriť svoje veci. V tom momente sa roztrhlo vrece s koncertmi a Kostramosta začala vystupovať skoro každý týždeň na akciách. Zlým momentom a veľká chyba bola, že Kostramosta nikdy nespravila plnohodnotný album, i keď do kopy Kostramosta, DHZ, Anine a Frost vyprodukovali cez stovku skladieb. V roku 2000 sa na čas s tlupy odmlčal Anine (osobné dôvody) a celý tento svoj trip vyústil až do nahrania albumu DHZ vs Kostramosta, na ktorom je silno počuť jeho rýchle obdobie. V roku 2002 po uvedomení si aktívnych rapových členov, že sme už dosť dlho na scéne a nič poriadne sme nespravili sa hlavne Frost, Anine a GMX začali zatvárať do štúdia a snažili sa niečo vyprodukovať. V tomto roku vznikli skladby ako Podpora Tlupe či celkom vydarená vec Nanože s Popom, alebo Otom Pravom. Opeť s5 v nuladva sa nieslo v ďalších koncertoch, výborných akcií a množstvom pozitívnych zážitkov. Výborné obdobie pre Kostru jak z rapovej tak hlavne životnej stránky celej tlupy.

2003 až 2008
Toto obdobie je skôr v tvorbe nekreatívne. Ľudia z tlupy začínajú mať svoje aktivity a svoje životy (rodina, práca). Samotná produkcia je na bode mrazu a aktívna ostáva iba formácia DHZ. Pokus o nahratie debutového albumu Kostramosty zlyháva. Frost sa uplne prestáva venovať rapu a celkovaj aj hudobnej produkcii. Z tohoto obdobia je nahratých veľmi málo vecí, ale určite jedná dobrá vec Neni keš = Neni fleš. Aktívnejšie obdobie začína až po roku 2008.